Am învăţat!

Am învățat că poți s-o iei de la capăt de mai multe ori și de la zero. Dar asta, după ce am înțeles că poți renunța la tot și la oricine, dar nu poți renunța la tine. De tine ai nevoie în fiecare clipă… Așa cum ești, așa cum simți și cum devii, cu anii. […]
Fiecare gest contează

Am fost educați să apreciem rezultatul final și nu efortul, nu reușita fiecărui pas pe drumul către un obiectiv, ci succesul de la final și numai dacă e spectaculos, dacă în comparație cu al altora e intr-adevăr, cel mai bun. Veneam de la școală si mă mândream cu nota 8 sau 9, poate pentru că știam […]